אני מאמין שלי 7

מאת מירב יזדי

האני מאמין שלי

האני מאמין שלי

ה"אני מאמין שלי" הוא שכל אחד באשר הוא צריך להרגיש רצוי, מקובל, שייך ואהוב. 
וזו הסיבה שהשקעתי המון מחשבה בערך המוסף של משחק כפלולו. 
בהרבה משחקים כדי להשיג ניצחון יש "לגבור על היריב", יש תחרות בה מנסים להשיג ניצחון בכל מחיר ולתפישתנו הניצחון של האחד תלוי בהפסדו של האחר – במילים אחרות: "כדי שאני אנצח מישהו בצד השני צריך להפסיד". 
לדאבוני זה קורה גם מחוץ ל"זירת המשחקים" וגם בחיי היום יום אנו נתקלים בחרם, נידוי, רמיסת האחר, ריחוק ניכור והרשימה עוד ארוכה. 
אני דוגלת בהתפתחות אישית חיובית ומאמינה שכפי שהצומח זקוק לאור ולמים בשביל לגדול ולהתפתח, אנו זקוקים לנקודת מבט חיובית ולחיזוק האמונה בעצמנו וכדי להשיג זאת עלינו להתחיל באימון שרירי החשיבה שלנו, להתבונן פנימה ולהבין שלכל אחד המקום שלו, כל אחד ראוי, שההצלחה האישית שלנו תלויה בנו לכן, אין צורך לדרוך או לרמוס מישהו בדרך, עלינו להאמין בדרכנו, להיות בחמלה כלפי עצמנו ואמפתיים לחברה ולסובבים אותנו. 
אני מאמינה בהעצמת האדם, הקבוצה והקהילה ובגלל שלכל גיל הצרכים שלו, היה חשוב לי לייצר ערך בו כל הצדדים יחייכו, מקטן ועד גדול כולל בני הגיל השלישי. 
בעיני כל אחד הוא עולם שלם, לכן דאגתי שמעבר לכיף במשחק, יהיו בכפלולו, מהלכים שיאפשרו מרחב לתרגול נתינה, קבלה וחברות, מרחב שיאפשר לכל אחד לקבל את עצמו ואת האחר, לעזור לאחר ולהרגיש תמיד רלוונטי. 
התמקדתי באיך להפוך את הניצחון למשני בחשיבותו ולחזק את היתרונות החברתיים, הכישורים והערכים שלנו כי חשוב היה לי להפוך אותו לשונה מהמון משחקים בהם העיקר הוא “הניצחון” ובמילים אחרות, להעביר מסר למשחקים במשחק כפלולו שלא חשוב הניצחון, העיקר ההשתתפות במשחק. 
אני מאמינה שמשחק כפלולו, הוא אחת הדרכים המועילות לתרגול ובאמצעותו ניתן לעגן שינוי חיובי, לשנות פרשנויות ולחזק ערכים. 
החלום שלי הוא שכפלולו יאפשר לכל מי שמחפש שייכות וחפץ להיות חלק מקהילה ומארגון להיות תמיד רלוונטי.

אלברט איינשטיין אמר פעם: 
"נסו לא להפוך להיות אנשים מצליחים, אלא אנשים בעלי ערך".
שלכם
מירב יזדי

שיתוף הפוסט:

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב email
Email
שיתוף ב print
Print